V posteli má být teplo

Noci jsou již velmi chladné a tak to nejlepší, co můžeme během nich udělat, je schovat se do teplé postele. Jakou prádlo však použít, aby byla opravdu teplá?

Tyto materiály raději jen v létě
Ložní prádlo může být vyrobena i z materiálů, které jsou do chladného období absolutně nevhodné. Za to nám však velmi dobře poslouží v létě, když se naopak potřebujeme zchladit. Podívejme se na některé z nich.

Mezi takové druhy materiálů patří například hedvábí. Je skutečně velmi vhodný zejména v létě, protože příjemně chladí. Má však i jiné nevýhody – velmi snadno se dá totiž roztrhnout. Hedvábí je tedy dost citlivý materiál, proto při jeho praní musíte být zvlášť opatrní. Ale v každém případě jde o skutečně luxusní materiál.

Ložní prádlo ze lnu je podobně jako hedvábí vhodná zejména na teplé letní noci, protože je příjemně, přestože v tomto období spíše nepříjemně, chladná. Je však odolná vůči poškození a roztržení. Její hlavní nevýhodou je zřejmě její vysoká cena a vyšší mačkavost.

Řekněme si ještě o jednom materiálu, který nám v chladu nepřijde příliš vhod. Jde o takzvaný seersucker. I když název vám možná toho příliš nenapoví, jde o krepovou tkaninu, která má vynikající nemačkavé vlastnosti, takže i při ní ušetříte spoustu času a starostí se žehlením. Také je však chladivá na dotek, takže v následujících měsících prádlo z tohoto materiálu nebude zrovna nejvhodnější.

A teď trochu teplejší
Samozřejmě, vzpomeňme nejprve bavlnu. Tento materiál je již léty osvědčený a snad i nejpoužívanější. Pokud patříte k lidem s citlivější pokožkou nebo se dost potíte, bavlna je pro vás to pravé ořechové. Mezi její nevýhody však patří velká mačkavost. V každém případě vám však díky bavlně zima v posteli nebude.

Pojďme dále, k froté. Froté prádlo má tu vlastnost, že je velmi hebká a příjemná na dotek a nemusí se žehlit. Je však dost těžká. Ale to je možná v tomto případě i tak trochu dobře, protože i díky tomu nám bude krásně teploučko.

Prádlo z mikrovláken, v současnosti velmi populární materiál, se na rozdíl od klasické bavlny krčí málo a je dokonce ještě lehčí. V tomto případě je obtížné hovořit o nějakých nevýhodách, protože prádlo z mikrovláken je nenáročná na péči, vůbec se vám nebude třepit a co je opravdu skvělé – nemusí se žehlit. A co nás v této souvislosti potěší snad nejvíce, je fakt, že jde o skutečně hřejivý materiál, pod kterým úspěšně prežitete nastávající mrazivou zimu.

Autor příspěvku: marta