Lyžování v Čechách

Česká republika nepatří mezi alpské lyžařské velmoci, přesto má lyžování v České republice silnou tradici. V příhraničních horských oblastech se nachází množství menších zimních středisek, vhodných pro rodinné rekreační lyžování v České republice, které stejně jako u Slováků patří k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším zimním rekreačním aktivitám. Mnohé lyžařská střediska v České republice se za poslední roky výrazně změnily a zmodernizovaly, zlepšily se služby pro lyžaře, rodiny s dětmi, běžkaře i servis v oblasti ubytování.

Beskydy

Území na severu Moravy pokrývají Beskydy. Tato nevysoká pahorkatina poskytuje několik zajímavých možností pro kvalitní rekreační nebo rodinné lyžování během zimní dovolené v České republice. Lyžařská střediska Pustevny, Lysá Hora, Hrozenkov, Bílá či Soláň uspokojí každého milovníka zimy a hor, v oblasti lyžování si na své přijde každý středně zdatný lyžař.

Český Ráj

Nejstarší chráněný přírodní park v České republice je Český ráj, který se nachází nedaleko Prahy. Je směsí přírodních krás a historických i folklórních památek, které vytvářejí lákavou turistickou destinaci. Letní návštěvník se může věnovat nejrozmanitějším aktivitám od koupání po paragliding, v zimě lyžujete v Popelka, Kozákova, Turnově a dalších menších střediscích.

Autor příspěvku: marta