Barevná „purpurová“ svatba

Barevná „purpurová“ svatba

My ženy máme každé ráno nějaký ten svůj rituál. Ať už sestává z jakéhokoliv počtu kroků, určitě tam můžeme zahrnout ranní sprchu, make-up, zda výběr vhodného outfitu a doplňků.

Každá barva má nějaký svůj význam a určité vlivy na vnější vjemy. Purpurová je dominantní barva, a pokud ji chcete jen jako doplněk, musíte zvolit barvu ještě o něco dominantnější. Ale která barva je více na stupnici nadřazenosti? Přece černá. Přestože si mnozí myslí, že na svatbu nepatří. Není to vždy tak!

Purpur je červenofialovou barvou nápadně připomínající tmavě růžovou. Působí slavnostně, i proto se hodí jako hlavní barva pro svatební výzdobu. Jste odvážná nevěsta a nezáleží vám na názoru ostatních? Porušte nejsvětější tradice a zvolte ji za barvu svých svatebních šatů. Pokud je to pro vás už za hranicí, tak tuto majestátní barvu podsuňte jen družičkám nebo si kupte v této barvě šaty. Pokud zvolíte purpur, tak Vaše svatba bude velice originální.

Historie purpuru sahá do dob Římské říše. V přístavu Týr na území dnešního Libanonu vzkvétal obchod s purpurovými látkami. Tyto látky však byly velmi drahé, a proto byly spojovány s vysokým postavením a bohatstvím. Když se někdo z „obyčejných“ lidí opovážil obléci roucho zabarvené červcem byl odsouzen z vlastizrady.
Toto speciální barvivo se získává z mořských měkkýšů – po kapce z každého.

Kytice
Kytice

Autor příspěvku: marta